
Na czym polegają badania psychotechniczne na kierowcę taksówki i co ile należy je powtarzać?
19/01/2023
Prowadzenie taksówki na długich dystansach a zmęczenie – jak sobie z tym radzić?
14/03/2023Obecnie Bolt to jeden z najczęściej wykorzystywanych metod transportu w największych miastach. Co więcej, z drugiej strony, jest to wygodna forma zarobku, którą doskonale można dopasować do niestandardowego czasu pracy i zobowiązań kierowcy. Warto wiedzieć, że nie każdy samochód może jeździć, jako transport Bolt. Zapraszamy do przeczytania artykułu, gdzie dzielimy się informacjami, jakie kryteria musi spełnić auto, by spełniało wszystkie wymagania.
Jak zostać kierowcą Bolta?
Możliwość pracy w dowolnych godzinach zachęca osoby, które lubią nieregularny czas pracy, lub muszą mieć przerwy na studia bądź inne obowiązki. Przede wszystkim jest świetna praca dla osób, które najlepiej czują się za kierownicą. Niestety aktualne prawo jazdy to nie jedyne, czego Bolt wymaga od swoich kierowców. Od kandydatów oczekuje się również ukończenia 18 lat, co najmniej rocznego posiadania prawa jazdy, niekaralności i poddania się wymaganym badaniom psychologicznym i lekarskim.
Kierowcą można się stać na podstawie umowy z partnerem Bolt lub jako samodzielny kierowca mający własną działalność gospodarczą. Warto wiedzieć, że co prawda, samozatrudniony kierowca musi na początku o wiele więcej zapłacić, jednakże później jego wypłata będzie zdecydowanie większa.
Jakie są oczekiwania pod względem jakości samochodu?
Aby samochód kierowcy mógł służyć do pracy w Bolcie, powinien spełnić kilka wymagań. Czterodrzwiowe auto nie może być wyprodukowane wcześniej niż w 2011 roku oraz musi posiadać minimum 4 siedzenia dla pasażerów (nie licząc fotela dla osoby kierującej pojazdem). Oczywiście samochód nie powinien mieć żadnych uszkodzeń pod względem technicznym. Konieczne jest także ubezpieczenie OC. W klasie Premium należy mieć samochód określonych marek.